Real Sociedad zwycięstwem zakończył sezon 2014/2015, w ostatnim meczu tego sezonu podopieczni Davida Moyesa pokonali na wyjeździe Rayo Vallecano 4:2, ostatecznie drużyna Basków sezon zakończyła na dwunastym miejsce, a wygrana nad Rayo pozwoliła uniknąć najgorszego wyniku od powrotu do Primera Division, kiedy to w sezonie 2010/2011 drużyna z San Sebastian uzbierała 45 punktów, od tego czasu zawsze zdobywała ich więcej, tym razem również szczęśliwie ale uzbierała ich 46.

Spotkanie z Rayo przez większość czasu pokazywało dominację Realu Sociedad, jednak drużyna miała momenty przespane co gospodarze wykorzystywali, wszystko zaczęło się od dwóch szybkich goli Basków, w 20 minucie do siatki trafił Carlos Vela a dwie minuty później na 0:2 podwyższył Chory Castro, mimo dwubramkowej przewagi Real stracił prowadzenie, gola kontaktowego w 42 minucie zdobył Bueno a na 2:2 w 64 minucie trafił Morcillo. Przy wyniku 2:2 Baskowie nie poddali się jak to bywało w poprzednich spotkaniach, tylko konsekwentnie dążyli do ponownego prowadzenie, to się opłaciło bo w 74 minucie Agirretxe trafił na 2:3 a minutę później Elustondo trafił na 2:4.

Cztery gole na zakończenie sezonu cieszą, wszyscy teraz liczymy, że David Moyes wykona odpowiednie ruchy transferowe aby w przyszłym sezonie drużyna z San Sebastian ponownie zaczęła się liczyć w walce o europejskie puchary, o których w obecnym sezonie nie mieliśmy nawet co myśleć.

Rayo Vallecano – Real Sociedad 2:4 (1:2)
0-1: Carlos Vela 20′
0-2: Chory Castro 22′
1-2: Bueno 42′
2-2: Morcillo 64′
2-3: Agirretxe 74′
2-4: Elustondo 75′

Rayo Vallecano: Toño, Tito, Ze Castro, Morcillo, Nacho, Fatau (Jozabed, min.81), Trashorras, Aquino (Alex Moreno, min.57), Bueno, Embarba (Baptistao, min.77), Manucho.

Real Sociedad: Rulli, Zaldua, Mikel, Iñigo, De la Bella, M. Bergara (Elustondo, min.60), Pardo, Granero (Agirretxe, min.69), Canales, Chory Castro, Carlos V. (C. Martínez, min.80)