Zawody bokserskie na igrzyskach olimpijskich w Sant Louis trwały od 24 do 29 września 1904 roku. W olimpijskim turnieju bokserskim wystąpili tylko bokserzy z USA. Regulamin przewidywał, że zwycięzca określonej kategorii wagowej może walczyć następnie o kategorie wyżej. Turniej rozegrano w siedmiu kategoriach, a z szansy walki o drugi medal skorzystało czterech bokserów. W wadze muszej George Finnegan zdobył złoty medal. Natępnie doszedł do finału wagi koguciej, gdzie uległ Olivierowi Kirkowi. Po tym sukcesie Kirk wystąpił w wadze piórkowej i znów zwyciężył. Był jedynym bokserem, który na jednych igrzyskach zdobył dwa złote medale, nigdy bowiem już taka szansa się nie pojawiła. Igrzyska w St. Louis rządziły się swoimi prawami. Harry Spanger zwyciężył w wadze lekkiej i potem zdobył jeszcze srebrny medal w wadze półśredniej. Charles Mayer zwyciężył w wadze średniej i walczył później o kategorię wyżej, ale w finale wagi ciężkiej walczył z Samuelem Bergerem i nieznacznie przegrał tę walkę. Tak więc czterech bokserów amerykańskich zdobyło osiem medali. Nie przyznawano natomiast medali brązowych.