Już dzisiaj o godzinie 20:45 na King Power Stadium, Leicester City zmierzy się z IV-Ligowym Shrewsbury Town w II rundzie Capital One Cup. Drużyna Lisów po porażce z Chelsea Londyn będzie chciała odnieść zwycięstwo, do tej pory podopieczni Nigela Pearsona w dwóch meczach w najwyższej klasie rozgrywek zdobyli jeden punkt, jednak to dopiero początek sezonu, a jak powiedział sam trener „musimy się przystosować do Premier League”.

Do dzisiejszego spotkania, Lisy przystąpią w osłabieniu, z powodu urazu stopy nie zagra Matthew Upson, Danny Drinkwater zmaga się z urazem ścięgna, Matty James ma problemy z kolanem. Jamie Vardy mimo urazu uda może dzisiaj pojawić się na boisku jednak jego występ stoi pod znakiem zapytania.

Drużyna Shrewsbury Town w rozgrywkach Sky Bet League 2 jest na razie niepokonana, ekipa odniosła dwa zwycięstwa oraz dwa remisy, w pierwszej rundzie Capital One Cup drużyna sprawiła niespodziankę pokonując Blackpool 1:0, ta wygrana musi być dla nas ostrzeżeniem abyśmy nie bagatelizowali dzisiejszego rywala i do spotkania przystąpili w pełni skoncentrowani. Wszystkie dotychczasowe zwycięstwa Shrewsbury Town odniósł przed własną publicznością, na wyjazdach spisując się nieco gorzej, dlatego wyjazd na King Power Stadium może skończyć się wygraną Lisów.

Jeżeli chodzi o dotychczasowe mecze pomiędzy Leicester a Shrewsbury Town, obie ekipy zagrały ze sobą 11 razy, 4 razy lepszy okazał się Leicester, pięć razy padł wynik remisowy a dwa razy wygrała drużyna Shrewsbury.