Leicester City w kolejnym meczu sparingowym zremisował z Preston North End 1:1, drużyną która występuje w rozgrywkach League One. Jedynego gola dla Lisów w 25 minucie zdobył Moore, gola wyrównującego po błędzie Kaspera Schmeichela, w 57 minucie zdobył Clarke.

Lisy do walki rzuciły się błyskawicznie już na początku spotkania bliski zdobycia gola był Gary Taylor-Fletcher jednak zawodnik przestrzelił obok bramki. Już w 25 minucie gospodarze byli bez szans, po dośrodkowaniu do Moora, ten pewnie pokonał bramkarza przeciwnika. Niestety nadal Ulloa nie potrafił zdobyć swojego gola dla Lisó dlatego też w 61 minucie Wood zastąpił go na boisku. Nigel Pearson to spotkanie po raz kolejny potraktował jako idealny moment do sprawdzenia formy zawodników, dlatego nie dziwiło nikogo, że trener przeprowadził aż 9 zmian. Po meczu, Nigel Pearson podsumował spotkanie, twierdząc że drużyna zbytnio skupiła się na obronie wyniku 1:1 i stwarzała bardzo mało sytuacji w drugiej połowie. Trener powiedział, że drużynę czeka jeszcze sporo pracy przez rozpoczęciem sezonu Premier League, przypomnijmy mecz z Evertonem rozegrany zostanie 16 sierpnia. Do tego czasu kibice obejrzą towarzyskie spotkanie 4 sierpnia z Milton Keynes Dons F.C. i 9 sierpnia z Werderem Brema.

Preston North End (4-1-4-1): Jones (Stuckmann 61); Woods (Wiseman 46), Clarke (Keane 61), Wright, Buchanan (Hayhurst 46); King; Humphrey (Little 61), Welsh (Byrom 77), Brownhill (Browne 46 (Garner 77)), Laird (B Davies 61); K Davies (Hugill 61).

Leicester City (4-2-3-1): Schmeichel (c); De Laet (McCourt 77), Wasilewski (Morgan 70), Moore (Kennedy 70), Konchesky; Drinkwater (King 70), James (Hammond 70); Knockaert (Albrighton 70), Taylor-Fletcher (Nugent 61), Vardy (Mahrez 35); Ulloa (Wood 61)

Preston North End – Leicester City 1:1 (0:1)