W dniu wczorajszym Leicester City został mistrzem Sky Bet Championship, dzięki czemu klub do najwyższej klasy rozgrywek powrócił po dziesięciu latach oraz wpisała się do historii rozgrywek Championship jaku drugi klub , który po raz siódmy został mistrzem tych rozgrywek, tego samego dokonała jedynie drużyna Manchesteru City. Poniżej przedstawiamy historię tych siedmiu zdobytych mistrzostw.

1
Sezon 1924/25
Sześć sezonów po upadku Leicester Fosse, drużyna pod nazwą Leicester City po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo drugiej ligi, potocznie zwanej Championship, drużynę do mistrzostwa poprowadził Peter Hodge.
W drużynie wystąpili tacy kluczowi gracze jak: Johnny Duncan, Adam Black, Arthur Chandler, Hughie Adcock. Chandler i Dunca zdobyli łącznie 62 gole. W wygranym spotkaniu przeciwko Port Vale 7:0, aż sześć goli zdobył Johnny Duncan, zapisując się w historii klubu z tym osiągnięciem. Klub również zapisał passę 18 spotkań bez porażki, w tym 14 zwycięstw. Leicester zdobył mistrzostwo dopiero w ostatniej kolejce pokonując 4:0 Stockport County.

2
1936/37
Po raz kolejny drużyna Leicesteru mistrzostwo zdobyła w sezonie 1936/37. Początek sezonu w wykonaniu drużyny był fatalny, dopiero po przyjściu w roli trenera Franka Womacka, wszystko sięodmieniło. Szczególnie pomocne były dwa transfery, do klubu przybyli Eric Stubbs oraz Jack Bowers. Kolejnym kluczowym graczem byłkapitan drużyny Sep Smith, który występował rónież w Reprezentacji Anglii. W wygranym sezonie, Jack Bowers zdobył 33 gole dla drużyny w 27 spotkaniach. Drużyna po raz kolejny mistrzostwo zapewniła sobie w ostatniej kolejce, pokonując 4:1 Tottenham Hotspur.

3
1953/54
Trzeci raz mistrzem Leicester został w sezonie 1953/54. Piąty rok drużynę prowadził Norman Bullock. W styczniu 1954 roku Leicester znajdował się na czele tabeli, jednak tuż po nowym roku Lisy przegrały trzy spotkania z rzędu w tym wysoko z Leeds United 7:1. W marcu do klubu dołączył Jack Froggatt. Od tego momentu drużyna grała na fali, nic więc dziwnego że zawodnicy, w tym szczególnie Arthur Rowley i Derek Hines oraz pozostali strzelili łącznie 97 goli.

4
1956/57
Po raz czwarty Leicester świętował mistrzostwo w sezonie 1956/57, a więc w pierwszym sezonie po spadku z najwyższej klasy rozgrywek. Managerem był wtedy David Halliday a jego drużyna biła rekord za rekordem, zdobyła najwięcej punktów w historii, najwięcej goli oraz poniosła najmniej porażek. Arthur Rowley natomiast bił rekordy strzeleckie, zawodnik zdobył cztery hat-tricki i łącznie aż 44 gole w 42 meczach. Na czele tabeli drużyna znalazła się w grudniu i tam pozostała do końca sezonu.

5
1970/71
Piąty raz mistrzem Leicester został w sezonie 1970/71, drużynę do celu doprowadził Frank O’Farrell, sprowadził do klubu Willie Carlina, który okazał się kluczową postacią. Przez większość sezonu Leicester nie opuszczał wielkiej trójki w tabeli, jedynie na chwilę po nowym roku, kiedy Lisy przegrały trzy spotkania z rzędu. Jednak po tych porażkach, drużyna się przełamała i byłą niepokonana przez kolejne siedemnaście spotkań. Mistrzostwo Leicester zapewnił sobie w przedostatniej kolejce, wygrywając 1:0 z Bristol City. Bramkarz Leicesteru, Shilton pobił rekord w ilości najmniej straconych goli, stracił ich zaledwie 23, natomiast najwięcej goli dla Lisów zdobyli Ally Brown, Rodney Fern i John Farrington.

7
1979/80
Szóste mistrzostwo drugiej ligi, Leicester zdobył w sezonie 1979/80. W drużynie zagrali młodzi zawodnicy tacy jak Tommy Williams, Larry May, John O’Neill, Andy Peake i Gary Lineker oraz bardziej doświadczeni Mark Wallington, Dennis Rofe, Eddie Kelly, Martin Henderson i Bobby Smith. Najlepszym strzelcem w tym sezonie został Young.

8
2013/2014
W dniu wczorajszym wygrywając z Boltonem 1:0, Leicester po raz z siódmy w historii klubu został mistrzem rozgrywek Championship. W tym sezonie drużyna pobiła już trzy rekordy, wygrała 29 spotkań ligowych, miała passę 21 spotkań bez porażki, oraz passę 14 wygranych spotkań z rzędu.