Sporty są doceniane przez większość ludzi, którzy lubią się ruszać lub po prostu lubią oglądać jak inni to robią. Jest bardzo wiele różnego rodzaju dyscyplin sportowych i każdy może wybrać dla siebie jedną, którą będzie zachwycony i którą być może będzie również uprawiał. Oczywiście sporty można podzielić na wiele kategorii i dużo ludzi uprawia różne sporty, lecz zawodowcy są to ludzie, którzy skupili się jedynie na jednym sporcie i ten właśnie uprawiają. Oczywiście sporty są bardzo ważną dziedziną naszego życia, ponieważ wielu ludzi uprawia różnego rodzaju sporty. Są sporty bardziej bezpieczne i bardziej niebezpieczne. Te niebezpieczne są zdecydowanie skierowane do ludzi, którzy się nie boją i mają odwagę stanąć na podium lub gdzie indziej.

Do takich sportów trzeba być bardzo mocno przygotowanym psychicznie, ponieważ sporty takie mogą się nie raz skończyć bardzo źle dla danego zawodnika. Kibice jednak bardzo lubią takie sporty, w których jest, chociaż dreszczyk emocji i zawsze może się stać coś innego, coś niebezpiecznego. Oczywiście jest to, dlatego tak bardzo lubiane przez kibiców, że większość ludzi nie ma, na co dzień bardzo ekstremalnych sytuacji, dlatego też stara się to nadrobić poprzez oglądanie takich sportów, gdzie mogą stać się różne rzeczy lub takich, które są bardzo brutalne. Wiele ludzi się w taki sposób rozładowuje. Kibice sportowi są na tyle oddani swoim dyscyplinom i drużynom, że nie raz nic ich nie odciągnie od tego, żeby oglądać dany mecz. Wiele osób poświęca swoje życie prywatne dla danych meczy, ponieważ uważa je za ważniejsze niż bliskie mu osoby. Jest to oczywiście już fanatyzm, lecz fanatyzm, który może się w znacznym stopniu dobrze odbić na tej oglądanej drużynie.

Oczywiście drużyny bardzo cenią sobie swoich kibiców, ponieważ dobry doping jest motorem motywacyjnym dla zawodników, dlatego też im więcej kibiców, tym drużyna bardziej się motywuje do gry. Bardzo wiele drużyn polega na swoich kibicach, ponieważ są oni bardzo potrzebni w trakcie ważnych spotkań.