W przedostatniej kolejce Championship kibice Lisów pojadą na John Smith’s Stadium do siedemnastej drużyny z tabeli aby obejrzeć spotkanie Huddersfield – Leicester City. Drużyna Nigela Pearsona już pewna awansu oraz zdobycia mistrza ligi pojedzie rozluźniona, jednak jak zapowiedział sam trener drużyna będzie chciała wygrać to spotkanie i dążyć do osiągnięcia ponad 100 punktów w lidze.

Forma drużyn

44 kolejka Championship była decydująca dla obu ekip, drużyna Huddersfield w ostatniej kolejce wygrała 2:1 z Yeovil, dzięki czemu zapewniła sobie utrzymanie w lidze natomiast Leicester po wygranej z Boltonem 1:0 został mistrzem ligi. Wcześniej nasz przeciwnik nie zdołał wygrać od dziesięciu kolejek, po wygranej 1 marca z Barnsley 5:0 drużyna poniosła sześć porażek i zremisowała cztery spotkania. Huddersfield w dotychczasowym 44 spotkaniach zdobył 50 punktów, wygrał 13 spotkań, 11 zremisował i 20 spotkań przegrał. Na własnym stadionie drużyna spisuje się przeciętnie, w 24 spotkaniach, 8 razy wygrała, 6 razy zremisowała i 8 razy przegrała.

Huddersfield – Leicester City, ostatnie spotkania

Do pojedynków Huddersfield – Leicester City doszło już 57 razy, 28 razy wygrała drużyna Huddersfield, 20 razy wygrał Leicester a 9 razy spotkanie zakończyło się remisem. Oczywiście to tylko liczby, jednak w ostatnim czasie to Leicester górował nad przeciwnikiem, w ostatnim ligowym spotkaniu rozegranym 19 października 2013 roku wygrał Leicester 2:1, na prowadzenie Lisów wyprowadził Jamie Vardy, następnie samobójcze trafienie zaliczył Anthony Gerrard. Po przerwie Huddersfield zdobył jedynego gola, było to samobójcze trafienie Paula Koncheskego. W 2013 roku obie ekipy rozegrały dwa spotkania w pucharze Anglii, tutaj lepsza okazała się drużyna Huddersfield, wygrywając w dwumeczu 3:2. Wcześniej w styczniu 2013 roku, Leicester rozbił Huddersfield 6:1.

Sytuacje kadrowe

Do ekipy Huddersfield po zawieszeniu za czerwone kartki powracają Joel Lynch i Peter Clarke, najlepszy strzelec James Vaughan przeszedł operację kolana i jego występ stoi pod znakiem zapytania. W ekipie Leicesteru z kontuzją nadal zmaga się Sean St Ledger, urazu pachwiny nabawił się Jamie Vardy i prawdopodobnie zawodnik nie znajdzie się w kadrze na to spotkanie. Matty James zmaga się z lekkim urazem kolana, którego nabawił się w spotkaniu z Boltonem i jego występ stoi pod znakiem zapytania tak jak Jeff Schlupp, który ma stłuczoną nogę i również nie wiadomo czy zagra przeciwko Huddersfield.

Początek spotkania, 26 kwiecień, 16:00
Nasz typ:
Huddersfield – Leicester City 0:2