Wiele osób mieszkających na wiosce zastanawia się jak można grać w piłkę i przy okazji pokazać się komuś, kto może zapewnić nam dobrą przyszłość w tym temacie. Oczywiście w prawie każdej miejscowości, a jak nie w miejscowości to w gminie, w której żyjemy istnieją drużyny, do których możemy się z łatwością dostać, jeżeli tylko jesteśmy chętni i potrafimy grać w piłkę nożną. Oczywiście bardzo wiele osób stara się w takich drużynach pokazać, żeby z czasem przenieść się do lepszych, bardziej znaczących drużyn. Marzeniem każdego piłkarza jest chyba gra w reprezentacji narodowej, przez co wszyscy jego rodacy mogą go oglądać w akcji. Jednak z gry w wiejskiej drużynie bardzo ciężko jest przebić się do gry w reprezentacji narodowej, dlatego też wiele osób bardzo mocno się stara, żeby pokazać się przed innymi, lub nawet przed łowcami talentów, którzy niejednokrotnie mogą wyłapać jakiś nieoceniony talent. Bardzo często zdarza się, że mecze piłki nożnej rozgrywane pomiędzy drużynami wiejskimi są na bardzo wysokim poziomie, przez co wiele osób lubi chodzi i oglądać takie mecze. Oczywiście zdarza się również, że mecze takie to zwykła kopanina.

Drużyny takie mogą awansować w swojej tabeli między różnymi ligami, które są w całej Polsce tworzone. Każda nowa drużyna zaczyna w lidze C, przez co może w przeciągu jednego roku wybić się o ligę wyżej. Przez ten rok musi jednak rozegrać bardzo wiele meczy, żeby pokazać, że naprawdę jest tego warta. Drużyny starają się przebić do wyższych lig jak tylko potrafią, lecz niestety tylko nielicznym się to udaje.

Obecnie tylko dwie drużyny, które znajdują się najwyżej w tabeli mogą zdobyć awans do wyższej ligi, przez co współzawodnictwo jest bardzo wysokie. Z ligi C nie można oczywiście spaść niżej, dlatego też wiele drużyn, które są na niższych pozycjach nie muszą się o co martwić w porównaniu z tymi samymi drużynami lecz w ligach wyższych. Z takich drużyn niejednokrotnie wychodzi światowej sławy piłkarz, który bardzo często pokazuje się na arenie międzynarodowej.