Wydawałoby się, iż gra w tenisa nie jest wcale taka trudna. Jednak takie myślenie jest błędne i opanowanie samodzielnie odpowiednich technik jest wręcz niemożliwe.

Nie warto trenować indywidualnie zbyt intensywnie, gdyż złe metody mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Tutaj potrzeby jest trener tenisa, który wszystko dokładnie wytłumaczy i wskaże nam prawidłowe techniki i taktyki tej gry. Każda osoba poddawana jest także innym ćwiczeniom, gdyż nie każdy posiada jednakowe umiejętności i predyspozycje. Poza technikami jedni muszą zwiększyć swoją siłę, inni zaś muszą popracować nad swoją kondycją. Instruktor tenisa, który jest pod tym względem profesjonalistą z pewnością wskaże każdemu z osobna odpowiednią drogę.

Warto zaznaczyć, iż Kraków zajmuje jedno z czołowych miejsc jeżeli chodzi o kształtowanie młodych talentów w dziedzinie tenisa. Trenerzy potrafią obudzić prawdziwą pasję i zamiłowanie do tego sportu. Istotnym faktem jest to, iż istnieje tutaj szeroki dostęp do kortów tenisowych co przecież jest niezbędne do tego, aby uprawiać ten sport w sposób profesjonalny. Są to miejsca, na których  można wykazać się swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas treningów.