Finezja i bajeczna technika to cechy, które można przypisać graczom pochodzącym z Ameryki Południowej. W dużej mierze są oni jednak graczami klubów występujących na boiskach Europy. Trzeba jednak zaznaczyć, że piłkarskie szlify nabywali oni w rodzimych krajach, które w większości są uznawane za piłkarskie potęgi. Mowa tutaj w szczególności o Brazylii i Argentynie. To są prawdziwe fabryki wspaniałych piłkarzy. Szkoleniem są objęte naprawdę miliony młodych chłopców, którzy mają nadzieję na zrobienie kariery podobnie jak Roberto Carlos, czy też Ronaldinho.

Przykłady szkolenia są widoczne choćby w Europie. Mamy tutaj okazję oglądać piłkarskich wirtuozów, bez których piłka nożna nie byłaby takim samym sportem. Oni zdecydowanie uatrakcyjniają każde widowisko powodując, że każde serce szybciej bije. Liga argentyńska i liga brazylijska są znane na świecie ze względu na kilka klubów, które dostarczają regularnie wspaniałych zawodników. Z kolei same rozgrywki są już mniej popularne ze względu na skomplikowany i złożony charakter regulaminu. Rozgrywki są bowiem podzielone na regiony, a to sprawia, że laik ma problem z połapaniem się jak i co. Mimo to jednak kluby z Ameryki Południowej przyciągają graczy rywalizujących z firmami bukmacherskimi. Ma to związek z tym, że coraz częściej mecze wymienionych lig można oglądać w różnego rodzaju kanałach telewizyjnych. Nie trzeba nikomu mówić, że każde widowisko stoi na najwyższym poziomie.

Bardzo popularni są także kibice, którzy są uważani za fanatycznych. Poza tym praktycznie każdy mecz gromadzi dziesiątki tysięcy fanów, którzy są wzorem do naśladowania przez ich europejskich odpowiedników. Gorące widowiska, które towarzyszą meczom ligi brazylijskiej oraz argentyńskiej związane są także z wydarzeniami, które toczą się obok meczu. Są to występy artystyczne i ogólnie pojęte działania rozrywkowe. Firmy bukmacherskie największą możliwość wygranych przewidują w meczach toczonych pomiędzy najlepszymi drużynami ze wspomnianych lig. Do nich możemy zaliczyć Palmeiras, czy też Corinthians. Znajomość zawodników z tych drużyn jest jednak obecnie bardzo znikoma.