Instruktor tenisa powinien być obecny przy stawianiu pierwszych kroków w tej dyscyplinie sportowej. Nie każdy bowiem będzie mógł od razu dobrze grać. Potrzebna jest tutaj duża siła oraz odpowiednia technika.

Zbyt łatwo jest uszkodzić przykładowo nadgarstek, aby samemu zbyt intensywnie trenować. Obecnie takie miejsca jak szkoła tenisa są dostępne bardzo powszechnie i ludzie mają naprawdę duże możliwości jeżeli o kształtowanie swojego sportowego talentu. Szczególnie Kraków jest miastem, które może poprowadzić wielu młodych ludzi ku naprawdę doskonałej grze. Wszystkie umiejętności oraz techniki zdobyte na szkoleniach mogą być prezentowane i sprawdzane podczas takich spotkań jak sparingpartner. Duża grupa ludzi może się w tym właśnie momencie przekonać jak duże rezultaty dają treningi pod okiem profesjonalnego trenera.

Najważniejsze jest jednak to, iż dzięki treningom można nabrać dużej kondycji oraz wprawy w rozgrywkach. A fakt ten bardzo znacząco przyczynia się do tego, iż tenis ziemny staje się prawdziwą pasją oraz najwyższej jakości rozrywką, która jest niezwykle zdrowa. Takiej dyscypliny sportowej powinien spróbować każdy.