Coraz częściej możemy zauważyć, że politycy zaczynają się mieszać do spraw, które musi rozwiązywać specjalna organizacja i profesjonaliści, ponieważ to oni znają się właśnie na sporcie. Państwo coraz częściej jest zamieszane w spiski sportowe, co bardzo źle wróży na przyszłość, ponieważ partie, które są przy władzy chcą nawet rządzić sportem, gdzie jest to dla większości polaków świętość i nie powinno się w nim mieszać, ani robić z tego wielkiego biznesu. Oczywiście takie firmy jak UEFA czy PZPN robią z tego biznes, lecz politycy zaczynają się do tego mieszać w takim stopniu, że sport staje się po prostu kolejną firmą, która ma przynosić zyski. Firma taka jest oczywiście bardzo dobra pod względem zarobków, ponieważ na oglądanie meczy przychodzi bardzo wiele ludzi i zależy to jedynie od tego, jakiej rangi jest taki mecz. Jeżeli mecz jest dużej rangi to przyjdzie na niego zazwyczaj bardzo wiele ludzi i tym samym klub lub inna organizacja sportowa zarobi na biletach wiele pieniędzy.

Oczywiście jak wszędzie rozchodzi się tu o pieniądze, ponieważ, żeby utrzymać jakiś klub trzeba niestety na niego wydać dużo pieniędzy. Trzeba opłacić wszystkie treningi, sprzęt do ćwiczeń, niejednokrotnie wynająć obiekt do ćwiczeń, a najważniejszego to dobrze opłacić zawodników, żeby mieli motywację do gry. Dobrze opłacony zawodnik może zdziałać wielkie rzeczy, a tych, co się źle opłaca po prostu nie chce im się grać, ponieważ wiedzą, że i tak nic z tego nie będą mieli. Zarobki zawodników są bardzo ważne. Warto również nagradzać zawodników za strzeloną bramkę czy nawet asystę.

Bramki są bardzo ważne w meczach, a jeżeli zawodnik będzie wiedział, że za strzelenie jakiejś bramki może dostać jeszcze pieniądze to będzie się staram bardziej. Jest to bardzo dobry system motywacyjny dla każdego zawodnika i chyba każdy z nich zgodzi się, że warto płacić za coś, co się robi przecież extra, ponieważ nie każdemu udaje się strzelić w każdym meczu bramki. Motywacja zawodników jest bardzo ważna i trzeba o nią dbać.