Sport jest to dziedzina wychowania fizycznego oraz jego sprawności. To właśnie on jest głównym sposobem aktywności fizycznej człowieka, który pozwala człowiekowi na uzyskanie odpowiedniej formy fizycznej i wielu innych czynników. Sport wiąże się także z zaciętą rywalizacją między jednym człowiekiem lub grupą ludzi.

Jest to czynność znana już od zarania dziejów, w której udział brali różni ludzie, którzy byli wojownikami i nosili oni różne nazwy. Jest to bardzo niesamowite zjawisko zachowania człowieka i jego rozwoju, a także tradycja.

Niektóre państwa żyją tylko sportem, i gdy nadchodzi czas tak zwanych igrzysk całe życie poszczególnych państw jest znacznie zmienione. Oczywiście możemy sport pojąć jako wykonywanie różnych czynności takich jak kolarstwo, uprawianie lekkoatletyki czy grę w piłkę nożną lub siatkówkę.

Sport jest to doskonały sposób na spędzenie i wykorzystanie wolnego czasu oraz może być także najzwyklejszym hobby, które może interesować danego człowieka, zajmującego się jakimś sportem.