Siatkówka

W piłkę siatkową gra coraz więcej ludzi. Możemy się spodziewać, że ten trend jeszcze bardziej narośnie, ponieważ nasza drużyna narodowa jest jedną z lepszych na świecie, a co za tym idzie coraz więcej ludzi ogląda ich występy w telewizji, dlatego też można się spodziewać tego, iż również coraz więcej ludzi będzie starało się zaczynać bawić w ten sport. Piłka siatkowa jest to bardzo prestiżowa, drużynowa gra, w której skład wchodzi po sześciu zawodników z każdej drużyny. Każdy z zawodników ma odmienną rolę do spełnienia, ponieważ każdy z nich stoi w innym miejscu na boisku, przez co jest inaczej ułożony w stronę przeciwnika i ma inne możliwości. Zawodnicy starają się, żeby piłka dotknęła ziemi na połowie przeciwnika. Wtedy punkt zdobywa drużyna, która zdołała przebić piłkę na drugą stronę.

Oczywiście zawodnicy w takich sportach są coraz bardziej wyszkoleni, przez co mogą radzić sobie z coraz cięższymi piłkami do odbioru. Siła pędzącej piłki, po zaserwowaniu przez zawodników z najwyższych lig jest naprawdę bardzo wielka, przez co nie każdy jest w stanie taki serw odebrać, a niektórzy po prostu boją się takich serwów. Serwowanie piłki odbywa się zazwyczaj z wyskoku, przez co jesteśmy wyżej niż przy pozycji stojącej.

Wyskok następuje w trakcie odbicia piłki na stronę przeciwnika. Pozwala to na mocniejsze uderzenie w powierzchnię za siatką, a tym samym na trudniejsze odebranie serwu przez przeciwnika. Każdy zawodnik ma swoją technikę serwowania, która gwarantuje mu, że zawodnicy w drużynie przeciwnej nie zdołają odebrać piłki. Piłka siatkowa stała się niedawno bardzo popularna również w Polsce dzięki osiągnięciom, jakie mają nasi zawodnicy. Zawodnicy są bardzo dobrze wyszkoleni w tym, co robią, dlatego też należą oni do czołówki światowego sportu. W tym zawodzie jednak bardzo łatwo jest o kontuzję w szczególności palców u rąk, ponieważ to nimi właśnie odbija się wszystkie piłki. Każdy zawodnik miał chyba już parę razy przestawiony lub złamany któryś z palców u rąk i jest to normalna rzecz w takich zawodach.