Piłka siatkowa jest to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Uczestnikami zawodów mogą być zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zasady gry są odgórnie ustalone, które są zawarte w przepisach gry w piłkę siatkową.

Przy okazji większych turniejów, takich jak Mistrzostwa Świata czy też Igrzyska Olimpijskie, czasami dokonywane są liczne modyfikacje tych przepisów i zasad. Zarazem ewoluowały one na przestrzeni wielu lat i były ciągle poprawiane oraz ulepszane.

Celem gry jest zdobycie większej ilości punktów niż drużyna przecina. Punkt można otrzymać za przebicie piłki nad siatką tak, aby upadła ona na polu drużyny przeciwnej albo uzyskaniu autu przez drużynę rywalizującą. Piłkę można odbijać dowolną częścią ciała, a zawodnik nie może jej dotknąć dwa razy pod rząd.

Jeżeli zostanie wykonana taka czynność, przeciwna drużyna otrzymuje punkt. Siatkówka jest to bardzo znana dziedzina sportu i cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno w Europie, jak i na świecie, a także w Polsce.