Danny Ings jest bliski przejścia do Realu Sociedad, na prośbę Davida Moyesa prezes Realu Sociedad rozpoczął negocjacje z zawodnikiem, aby jak najszybciej przekonać zawodnika od przejścia do Realu. Prezes wraz z dyrektorem klubu już w czwartek zjawili się w Anglii aby porozmawiać z graczem, który ma być pierwszym wzmocnieniem w drużynie Moyesa.

David Moyes zdecydowanie chce pozyskać Ingsa, który ma być nową siłą w linii ataku, jedyną przeszkodą może być Liverpool, który również chce pozyskać gracza. Wszystko teraz zależy od prezesa i dyrektora, szczególnie że kontrakt zawodnika w obecnym klubie Burnley dobiega końca a jego obecny klub pożegnał się z Premier League, co na pewno nie skłoni zawodnika do pozostania w klubie.

Danny Ings, to nie jedyny zawodnik z Anglii, który miałby trafić do Sociedad, Moyes chciałby aby do klubu dołączył Joel Campbell, który w ostatnim czasie był na wypożyczeniu w Villarrealu. Moyes tego lata chce pozyskać 4-5 nowych graczy aby w nowym sezonie walczyć o wyższe pozycje w lidze.