Jak można się przekonać oglądając nie jeden mecz w telewizji Polska piłka nożna jest na bardzo niskim poziomie. W rankingu międzynarodowym FIFA znajdujemy się niżej niż niejedno państwo, o którym większość ludzi nawet nie słyszała. Czym to jest spowodowane? Na początku było to spowodowane na pewno korupcją, która szerzyła się u nas naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy od piłkarzy po menadżerów i prezesów klubów brali łapówki wygranie lub przegranie meczu. Oczywiście wyszło to na jaw i wybuchła z tego bardzo wielka afera. Po tym piłka nożna miała zostać odnowiona, przez co wszyscy mieli cieszyć się bardzo wysokim poziomem naszych zawodników, lecz oczywiście tak się nie stało.

Piłka nożna jest nadal na bardzo niskim poziomie. Wszyscy, którzy w niej grają są już starymi piłkarzami, przez co niedopuszczani są do gry młodzi ludzie, którzy są niejednokrotnie o wiele lepsi od starych wyjadaczy, których widujemy na naszych boiskach od paru lat. Lecz nie można powiedzieć, że Polacy nie umieją grać. Jest bardzo dużo polaków, którzy grają bardzo dobrze w zagranicznych czy nawet polskich klubach, lecz nie są oni odpowiednio szkoleni w kadrze narodowej, przez co jej poziom jest tak żenująco niski.

Na początku powinno się zadbać o to, żeby młodzi piłkarze, którzy chcą się pokazać na boisku mogli sobie na to pozwolić i dzięki temu żeby mogli być wynajdowani przez łowców talentów, którzy w obecnych czasach nie mają chyba za dużo procy, ponieważ młodzi nie mają wystarczająco dobrych warunków do tego, żeby trenować u nas i bardzo dużo młodych piłkarzy bardzo szybko ucieka do innych krajów. Kraje te to nie tylko zachodnie potęgi, lecz także bardzo biedne kraje, które gospodarczo są o wiele mniej rozwinięte od polski. Niestety organizacja piłki nożnej jest w takich krajach na wyższym poziomie niż u nas i robi się tam bardzo wiele dla niej. Oczywiście u nas także można by coś takiego osiągnąć, lecz trzeba do tego naprawdę bardzo wiele pracy i bardzo dużo porządnych ludzi, którzy zajęliby się tym.