Boks w naszym kraju jest obecnie w stanie stagnacji, ponieważ nie mamy za wielu dobrych bokserów, którzy reprezentowaliby nasz kraj. Jak wiadomo im większe wyniki osiągają nasi zawodnicy w danym sporcie tym ten sport jest o wiele bardziej popularny, ponieważ każdy lubi oglądać jak jego rodacy zdobywają sukces. Dzięki temu, iż nasi zawodnicy nie zdobywają dużych wyników w rozgrywkach międzynarodowych boks stał się sportem, który interesuje tylko nielicznych, którzy są naprawdę fanatykami tego rodzaju sportu. Oczywiście istnieją również przeciwnicy takiego sportu, ponieważ jakby nie mówić jest o bardzo brutalny i niejednokrotnie zostawia po sobie ślady na naszym ciele przez bardzo długi czas.

Kiedyś w Polsce również było paru zawodników, którzy odgrywali naprawdę znaczące role na arenie międzynarodowej, przez co mogliśmy cieszyć się z tego, iż co jakiś czas nasi zawodnicy wygrywali ogólnoświatowe zawody i zdobywali pasy w swoich kategoriach. Teraz niestety takie czasy się skończyły i musimy oglądać większość porażek naszych zawodników. Ostatnio, Gołota, który niegdyś był bardzo dobrym bokserem i wygrywał prawie każde spotkanie, na jakie się udawał teraz stał się jedynie średnim graczem, z którym bardzo wiele osób ma duże szanse. Niedawno pokazał to przegrywając w drugiej rundzie. Dzięki takim wyczynom bokser ten traci swoją popularność, ponieważ nikt nie lubi patrzeć jak bokser, który pochodzi z tego samego kraju przegrywa spotkania towarzyskie czy nawet w zawodach. W boksie jednak bardzo wiele czynników składa się na to, że wygrywamy czy przegrywamy.

Jednymi z takich czynników jest siła, która decyduje przecież jak mocno możemy uderzyć naszego przeciwnika. Musimy poza tym być bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie, żebyśmy nie zmęczyli się w połowie spotkania, ponieważ możemy być pewni, że zostaniemy powaleni na łopatki. Boks jest sportem, w którym startują tylko bardzo silni zawodnicy, którzy dbają o swoją kondycję, ponieważ bez tego nie mamy w tym sporcie, co szukać i możemy od razu zaprzestać.