Piłka nożna to gra międzynarodowa, która ma wielomilionową rzeszę kibiców. Piłka nożna to także sport, który może uprawiać każdy bez względu na wiek i płeć. Dlatego też nie ma się co dziwić, że praktycznie na każdym kontynencie ta gra jest tak bardzo popularna. Oczywiście istnieją kraje, gdzie popularność jest jeszcze większa, ale i tak można powiedzieć, że piłka nożna to główny światowy sport.

Rozgrywki ligowe toczą się praktycznie we wszystkich krajach, które zgłosiły chęć przynależności do światowej federacji piłki nożnej jaką jest FIFA. Tutaj należy zaznaczyć, że ich poziom jest różny i zależy od wielu czynników. Najbardziej spektakularnie i interesujące są rozgrywki ligowe, które toczą się na kontynencie europejskim. Jest to związane z faktem, że najlepsi gracze ze wszystkich stron świata, to właśnie tutaj podpisują kontrakty i występują w zawodowych ligach. Nieco mniejszą popularnością cieszą się mecze rozgrywane w Ameryce Południowej. To niejako kolebka piłki nożnej, gdzie wychowują się piłkarskie gwiazdy. To właśnie w tamtych rejonach i meczach narodzili się najwięksi wirtuozi futbolu jak np. Ronaldinho, czy też Kaka. Nie można też zapominać o Lionelu Messim, który jest ostoją FC Barcelony. Popularność określonej dyscypliny i rozgrywek ligowych przekłada się bezpośrednio na ofertę firm bukmacherskich, które dążą do zwiększenia swoich obrotów. Szefowie owych firm włączają więc na bieżąco zakłady dotyczące owych międzynarodowych rozgrywek.

Należy pamiętać o tym, że świadomość statystyczna w Europie o np. lidze brazylijskiej jest niewielka, dlatego też trzeba kibiców ciągle wspomagać. Można to robić na wiele sposobów, choć te nie zawsze są uczciwe. Kibice mogą więc przeglądać tabele poszczególnych rozgrywek i mogą śledzić wyniki spotkań na żywo. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość bezpośredniego oglądania meczów toczących się w Europie. Możemy też na tą sprawę spojrzeć z drugiej strony, z punktu widzenia mieszkańca wspomnianej Ameryki Południowej. Ten z kolei ma mniejsze rozeznanie w piłce europejskiej.