Sport jest obecnie bardzo popularnym zajęciem wielu ludzi. Wielu ludzi lubi oglądać zawody sportowe lub nawet małe potyczki, gdzie walczą ze sobą mało znane drużyny. Rywalizacja jest bardzo atrakcyjna dla człowieka, dlatego tez wielu ludzi ją lubi. Na świecie jest bardzo wiele rodzajów sportów, dlatego też bardzo wiele ludzi może sobie wybrać, co oglądać czy nawet, jaki sport uprawiać. Sporty mamy jakby podzielone na różne dyscypliny. Najbardziej popularną jest piłka nożna, gdzie walczą ze sobą dwie drużyny. Drużyny składają się z 11 zawodników wraz z bramkarzem. Wszystkich na boisku jest 22 plus sędzia, który pilnuje, żeby wszystko odbywało się według zasad, które panują w tym sporcie. Całym ustawianiem meczy i innymi tego typu rzeczami zajmują się organizacje, które opiekują się drużynami oraz dbają, żeby ludzie oglądali zawody sportowe. Nawet organizacja zawodów sportowych odbywa się za przyzwoleniem organizacji. Weźmy na przykład mistrzostwa europy, które niedługo odbędą się u nas w kraju.

Jest to impreza takiej rangi, że musieliśmy bardzo długo negocjować z UEFA zanim dano nam możliwość organizacji takiej uroczystości. I to nie obyło się bez problemów, ponieważ jako organizatorzy mistrzostw europy musimy spełnić szereg wymagać, które stawiają przed nami ludzie z zarządu UEFA. Jednym z takich wymagań jest posiadanie odpowiedniej jakości dróg, żeby każdy, kto chce mógł dojechać na stadion w przeciągu wyznaczonego czasu, jaki oczywiście wyznacza UEFA.

UEFA za to, że przydzieliła nam organizację mistrzostw europy musi niestety wziąć pieniądze, dlatego my jesteśmy zmuszeni zapłacić jej odpowiednią ilość naszych zysków, żeby każdy był zadowolony. Organizacje takie jak UEFA czy nawet mniejsze od wielu lat rządzą sportem i to nie tylko piłką nożną, ponieważ w każdym sporcie możemy spotkać taką organizację, która ustala reguły, jakie panują podczas potyczek. Oczywiście wszystkie organizacje starają się działać na korzyść potencjalnego sportu, lecz nie raz może się wydawać inaczej.