Trener Leicesteru City, Nigel Pearson po wczorajszym spotkaniu wyraził zadowolenie, że jego zespół zdołał zremisować spotkanie, dzięki czemu jego ekipa zbliża się do Mistrzostwa Sky Bet Championship. Jak wspomniał Pearson, dzięki rewelacyjnej bramce jaką zdobył Danny Drinkwater, drużyna Leicesteru ma już przewagę siedmiu punktów nad Burnley. Już w sobotę Listy staną przed szansą zapewnienia sobie tytułu Mistrza, jeżeli tylko pokonają QPR a Burnley straci punty w meczu z Blackpool.

Wypowiedzi Nigela Pearsona po spotkaniu z Reading

Trener Lisów mimo remisu, uznał że to dobry wynik, bo nie zawsze się wygrywa, remisu również dają punkty w lidze , które są bardzo ważne. Trochę szkoda gola straconego po rzucie wolnym, obrońcy nie zdołali upilnować wszystkich zawodników przez co straciliśmy gola. Cieszy mnie natomiast postawa Drinkwatera, nie jest to dla Mnie zaskoczenie że zawodnik zdobył już ósmego gola w tym sezonie, to dobry zawodnik, który już nieraz zdobywał cenne gole.

Cały czas brakuje mi w składzie Matta Jamesa, zagrał on 32 spotkania ligowe, jednak cały czas walczy z urazem, mamy nadzieję, że wróci jeszcze przez zakończeniem obecnego sezonu. Zawodnik cały czas zmaga się z urazem kolana, jednak jego powrót jest już bardzo bliski. Miło by było aby zawodnik, który włożył tyle pracy w ciągu sezonu, mógł dokończyć na boisku sezon z resztą ekipy.