Leicester City zakontraktował kolejnego zawodnika na zasadzie wolnego transferu, tym razem wiadomo już że 1 lipca do drużyny Lisów dołączy Marc Albrighton, który obecnie jest graczem Aston Villa. Pomocnik podpisał z Leicester City czteroletni kontrakt i już od 1 lipca rozpocznie pracę ze sztabem szkoleniowym Nigela Pearsona.

Marc Albrighton zadowolony z dołączenia do Leicester City

Zawodnik po podpisaniu kontraktu stwierdził, że jest bardzo zadowolony z możliwości gry w Leicester City, to drużyna, która cały czas idzie do przodu mając wielkie ambicje. Zawodnik wspomniał również o obecnym klubie, którym jest Aston Villa, to było wspaniałe 16 lat odkąd dołączyłem do grup juniorskich drużyny, teraz wracam z podniesioną głową i czekam na kolejne wyzwania w Leicester City. Jak wspomniał również Marc, rozmawiałem z trenerem, wiem że ma wielkie plany i już nie mogę się doczekać pierwszego treningu z drużyną. Rozmawiałem wcześniej z kilkoma osobami i nikt nie mógł nic złego powiedzieć o Pearsonie, dlatego jestem zachwycony. Widziałem kilka spotkań z poprzedniego sezonu w wykonaniu Leicester i widać wielki football tej drużyny.

Od 2009 roku zawodnik stał się częścią pierwszej drużyny Aston Villi, gdzie w przeciągu pięciu lat rozegrał 101 spotkań,z czego 86 w Premier League, w tych meczach zdobył 7 goli. Zawodnik zadebiutował w meczu Pucharu Uuefa przeciwko CSKA Moskwa. W ostatnim czasie zawodnik występował na wypożyczeniu w Wigan Athletic.