W ostatnim czasie bardzo często pojawiają się informacje o wzrastającym zainteresowani ligami piłkarskimi, które mają swoje rozrywki w krajach wschodnich. Bardzo dużym powodzeniem cieszy się liga ukraińska, która już w dniu dzisiejszym bardzo poważnie zagraża innym ligom. Chodzi tutaj oczywiście o atrakcyjność poszczególnych meczów oraz o talent konkretnych graczy. Tego na pewno w lidze ukraińskiej nie brakuje i każdy z graczy chętnie rozpatruje wszelkie propozycje transferowe z tego regionu Europy.

W lidze ukraińskiej występuje kilka zespołów, które już dzisiaj moją ugruntowaną renomę na europejskim rynku. Zaliczamy do nich przede wszystkim Dynamo Kijów oraz Szachtar Donieck. To klasa sama w sobie, która pozwala twierdzić, że w niedługim czasie i inne drużyny dołączą do tego grona. W lidze ukraińskiej coraz częściej można spotkać wybitnych graczy. Przybywają więc tutaj Brazylijczycy, czy też gracze z Czarnego Lądu. Talentu im nie brakuje, jak i również pieniędzy. Te są głównie dostarczane przez bogatych właścicieli klubów, którzy tworzą swoje imperia na podstawie sprzedaży ropy bądź gazu.

Podobna sytuacja ma miejsce w lidze rosyjskiej, która także wywodzi się i rośnie na bogactwie właścicieli. W lidze ukraińskiej występuje lub występowało kilku polskich graczy. Jednym z najważniejszych był Seweryn Gancarczyk, który swego czasu został wybrany najlepszym obrońcą tej ligi. Akurat w jego przypadku sytuacja była dość dziwna, bowiem dobra gra nie zaprocentowała powołaniem do reprezentacji narodowej. Innym graczem, który z powodzeniem występował w lidze ukraińskiej był Maciej Nalepa, czyli jeden z naszych najlepszych bramkarzy. Wszystkie mecze, które odbywają się w lidze ukraińskiej są szalenie atrakcyjne dla kibiców lubiących szczególne wyzwania, jakimi niewątpliwie są zakłady bukmacherskie. Najczęściej wybieraną opcją są wygrane drużyn wymienionych wyżej, czyli Dynama Kijów oraz Szachtara Donieck. Pamiętać trzeba, że dogłębna analiza jest jednak niezbędna i wymaga przygotowania oraz odpowiedniego dystansu.