Większość europejskich lig toczy swoje rozgrywki w systemie wiosna – jesień. Ma to związek z występowaniem pór roku. W Europie jak wiadomo zima trwa przez kilka miesięcy, więc i rozgrywanie meczów jest w związku z tym bardzo utrudnione. Chodzi tutaj zwłaszcza o spotkania rozgrywane we wschodniej części kontynentu. Obecnie w polskiej lidze obowiązuje przepis, że każdy klub piłkarski musi mieć dostęp do podgrzewanej płyty, na której będzie mógł rozgrywać swoje mecze w przypadku wystąpienia trudnych warunków atmosferycznych. Przepis został spełniony i faktycznie mecze można rozgrywać, jednak osoby które ustalają terminarz polskich rozgrywek, uparcie forsują długą przerwę zimową.

Szkoda bowiem taka pauza obniża w zdecydowany sposób wartość każdej ligi i samych piłkarzy. Jak wspomniałem rozgrywki ligowe trwają przez dwie rundy lub więcej, jeśli przepisy to sankcjonują. Firmy bukmacherskie i tutaj zauważyły możliwość zarobku, dlatego też w swojej ofercie umieściły zdarzenia mówiące o tym, kto zwycięży ligę w całym okresie trwania rozgrywek. Koniecznie trzeba tutaj zaznaczyć, że jest działanie długofalowe i każdy z graczy zamraża niejako swoje środki na prawie roczny okres. To długo, ale w przypadku trafnego wskazania zwycięzcy rozgrywek każdy z nich może liczyć na sporą wypłatę. Jeśli jednak gracz się pomyli to traci wszystko. Tego typu zdarzenia są zwykle proponowane jako zakład pojedynczy i nie można ich łączyć z innymi zdarzeniami.

Największym powodzeniem cieszą się oczywiście rozgrywki ligowe rozgrywane na zachodzie Europy. Najczęściej wymienia się jako zwycięzców drużyny, które występują w europejskich pucharach oraz drużyny, które rok wcześniej zdobyły mistrzowski tytuł określonej ligi. Do grona tych drużyn możemy zaliczyć przede wszystkim Real Madryt, FC Barcelona. Manchester United, FC Liverpool, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, AC Milan, Juventus Turyn, Bayern Monachium, FC Porto, Benfica Lizbona, czy też Ajax Amsterdam. To te drużyny zajmują zazwyczaj czołowe lokaty. W polskiej lidze największe szanse na pierwsze miejsce ma zwykle karokowska Wisła, warszawska Legia, czy też poznański Lech.