Liga hiszpańska od dawna jest uważana za jedną z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem kluby zatrudniają naprawdę wspaniałych graczy. Na przełomie lat przez kluby ligi hiszpańskiej przewinęły się tabuny graczy, którzy byli uznawani za gwiazdy. Najlepsze kluby co roku wydawały miliony, żeby uatrakcyjnić widowisko swoim kibicom. Ci oczywiście byli wdzięczni prezesom za wzmacnianie drużyny, co miało wyraz w bardzo dużej ilości kibiców, którzy odwiedzali stadiony piłkarskie. Bardzo duży wzrost obrotów zanotowały także firmy bukmacherskie, które niejako zjadały wisienkę z tortu zwanego ligą hiszpańską. Takie drużyny jak Real Madryt, czy też FC Barcelona to rzesze fanów i jednocześnie miliony potencjalnych klientów firm bukmacherskich.

Poza tym poziom, które akurat te dwie drużyny prezentowały i prezentują w dalszym ciągu, pozwalał na stawianie na ich zwycięstwo, praktycznie bez możliwości przegrania. Oczywiście niespodzianki zawsze się zdarzały i tak jak na początku wspomniałem, najpewniejsze przewidywania mogły zawieść. Dla niektórych oglądanie meczów ligi hiszpańskie stało się obsesją. W obecnym sezonie, kiedy to na zielone boiska Hiszpanii, wybiegło jeszcze więcej gwiazd, zainteresowanie sięgnęło zenitu. Real Madryt sprowadził kolejną wielką gwiazdę, czyli Cristiano Ronaldo. Ten strzela gole jak na zawołanie, co w szczególności cieszy wszystkich tych kibiców i graczy, którzy polują zawsze na strzelca bramki.

Wskazanie takiego gracza jest bardzo opłacalne z punktu widzenia obstawiającego. Kursy, które oferują firmy bukmacherskie są naprawdę atrakcyjne i pozwalają zgarnąć całkiem pokaźną sumkę, która jest oczywiście uzależniona od postawionej kwoty. Chętnych na takie obstawianie nie brakuje, ale w tym miejscu koniecznie trzeba zaznaczyć, że wskazanie gracza, który strzeli bramkę jest naprawdę trudne. Zwłaszcza jeśli chodzi o inne drużyny, aniżeli Real Madryt. Każda z nich ma jedenastu graczy i teoretycznie każdy może strzelić gola. Nawet bramkarze, którzy zazwyczaj bronią dostępu do bramki potrafią zdobywać gole. Takim przykładem może być były bramkarz reprezentacji Paragwaju Chilavert, który znakomicie egzekwował rzuty wolne oraz rzuty karne.