Do ciekawego pojedynku dojdzie w sobotnie popołudnie na obiekcie King Power Stadium, gdzie kibice obejrzą spotkanie Leicester City – QPR. Drużyna Lisów prowadzona przez Nigela Pearsona ma już zapewniony awans do Premier League, jednak drużyna nadal walczy o tytuł mistrza Sky Bet Championship natomiast Queens Park Rangers zajmuje obecnie czwartą pozycję i wydaje się że udział w fazie Play-Off drużyna prowadzona przez Harrego Redknappa ma już zapewniony, jednak teoretycznie nie jest to w 100% pewne.

Aktualna forma drużyn

Obie ekipy w ostatnich kolejkach traciły punkty, Leicester po tym jak zapewnił sobie awans od wyższej klasy rozgrywek przegrał wysoko z Brighton 4:1 a w ostatnim spotkaniu wyjazdowym z Reading zremisował 1:1, jednak przed tymi mniej korzystnymi wynikami ekipa Nigela Pearsona mogła pochwalić się znakomitą passą 21 spotkań bez porażki. Ekipa Queens Park Rangers w ostatnim czasie nie radziła sobie zbyt dobrze, w ostatniej kolejce drużyna pewnie pokonała Nottingham Forest 5:2, jednak wcześniej QPR przegrało dwa mecze z rzędu, z Blackburn 2:0 i z Bournemouth 2:1, były to spotkania wyjazdowe.

Ekipa Queens Park Rangers w spotkaniach wyjazdowych nie radzi sobie zbyt dobrze, w 21 spotkaniach, drużyna wygrała siedem z nim, pięć razy remisowała a dziewięć razy przegrywała. Jeżeli chodzi o formę Lisów przed własną publicznością jest on bardzo dobra, w 21 spotkaniach na King Power Stadium drużyna wygrała 15 razy, cztery razy zremisowała i tylko dwa razy przegrała.

Leicester City – QPR, historia spotkań

W dotychczasowej historii kluby zagrały ze sobą 56 razy, 21 razy wygrał Leicester, 25 razy QPR a 10 razy padł remis. W ostatnich sześciu spotkaniach trzy razy wygrał Leicester oraz trzy razy QPR, po raz ostatni obie ekipy spotkały się 21 grudnia 2013, wtedy to grając na wyjeździe Leicester City wygrał 1:0, jedynego gola w 41 minucie zdobył Vardy. Ostatnie sześć pojedynków:
Queens Park Rangers – Leicester 0:1
Queens Park Rangers – Leicester 1:0
Leicester – Queens Park Rangers 0:2
Leicester – Queens Park Rangers 4:0
Queens Park Rangers – Leicester 1:2
Queens Park Rangers – Leicester 3:1

Sytuacje kadrowe

W ekipie Harrego Redknappa może zabraknąć walczących z urazami takich zawodników jak: Matt Phillips, Alejandro Faurlín, Bobby Zamora oraz Kevin Doyle. Do składu powinien powrócić zmagający się od dłuższego czasu Charlie Austin, w ekipie Leicesteru do zdrowia całkowicie wrócił Vardy, który w poprzednim spotkaniu z QPR strzelił zwycięskiego gola, po za tym trener nie ma problemów z kadrą, pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Matta Jamesa, który nabawił się drobnego urazu kolana.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godzinie o 13:15.
Nasz typ:
Leicester City – QPR 2:1