Leicester City przed trudnym zadaniem aby utrzymać Kaspera Schmeichela na kolejne lata w klubie. Duńskiemu utalentowanemu bramkarzowi kontrakt wygasa w czerwcu tego roku, jednak klub z Leicester nadal nie dogadał się w sprawie przedłużenia kontraktu. 27-letni bramkarz, który w obecnym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach ligowych znalazł się na celowniku zagranicznych klubów, w tym na celowniku AC Milanu. Włoski dziennik Giorno poinformował, że drużyna AC Milan szykuje ofertę kontraktu dla Schmeichela. Agent zawodnika Mads Frederiksen, w ostatnim czasie powiedział oficjalnie, że widać wysoką formę bramkarza, a on sam zauważył spore zainteresowanie innych klubów.

Kasper Schmeichel, zadowolony z gry dla Leicesteru

Mimo sporego zainteresowania i wygasającego kontraktu, bramkarz wspomniał, że cieszy go gra dla Leicesteru City, jak wspomniał: czuję się tu fantastycznie i nadal czekam na ofertę kontraktu od Lisów. To fantastyczny klub, od samego początku, już od pierwszego dnia pobytu w klubie czułem się tutaj bardzo dobrze.

Wstępnie mówi się o ograniczeniach w zarobkach zawodników po awansie do Premier League, mimo uzyskania zysków w wysokości 120 mln funtów, klub chce odpowiednio zagospodarować te środki, a władze klubu boją się że Schmeichel może otrzymać ofertę kontraktu, znacznie bardziej korzystną z bogatszych klubów. Póki co trener Leicesteru, Nigel Pearson powiedział swoim zawodnikom, żeby Ci skupili się na dokończeniu sezonu a dopiero później zajmowali się innymi sprawami.