W meczu siódmej kolejki Premier League zobaczymy pojedynek dwóch beniaminków, Leicester City zagra przed własną publicznością z Burnley. O godzinie 16:00 na King Power Stadium zagrają ze sobą dwie ekipy, które jeszcze w poprzednim sezonie walczyły o awans do Premier League.

Dzisiejszy pojedynek pokaże, który z beniaminków ma większe ambicje na obecny sezon, do tej pory Lisy prezentują się dobrze, wygrana z Czerwonymi Diabłami i Stoke oraz remis z Evertonem i Arsenalem dają ekipie Nigela Pearsona dwunastą pozycję z dorobkiem ośmiu punktów. Burnley zamyka obecnie ligową tabelę z dorobkiem trzech punktów i zdobytą zaledwie jedną bramką. W ostatniej kolejce Leicester uległ na wyjeździe drużynie Crystal Palace 2:0, natomiast Burnley przegrał wysoko 4:0 z West Brown Albion.

W ostatnim sezonie na szczeblu rozgrywek The Championship obie ekipy spotkały się dwukrotnie, w pierwszym pojedynku, który został rozegrany na King Power Stadium zobaczyliśmy remis 1:1 natomiast w rewanżu, Leicester City wygrał na wyjeździe 2:0 po golach Nugenta i Wooda. Do tej pory obie ekipy spotkały się 104 razy, Leicester wygrał 32 spotkania, Burnley 43 spotkania a 29 razy zobaczyliśmy remis. Jeżeli popatrzymy tylko na ostatnich sześć spotkań, zdecydowanie przeważają Lisy, wygrały cztery spotkania oraz odniosły dwa remisy. Oto ostatnie sześć spotkań:
Burnley – Leicester 0:2
Leicester – Burnley 1:1
Burnley – Leicester 0:1
Leicester – Burnley 2:1
Leicester – Burnley 0:0
Burnley – Leicester 1:3

Z powodu drobnych kontuzji pod znakiem zapytania stoi występ trzech graczy Burnley, są nimi: Dean Marney, David Jones i Matthew Taylor, z poważniejszymi kontuzjami zmagają się Danny Ings i Sam Vokes. Jeżeli chodzi o ekipę Leicesteru, jedynie Matthew Upson zmaga się z urazem i jego występ jest niepewny.

Nasz typ:
Leicester City – Burnley 2:0