Wiele lig piłkarskich posiada kibiców, których możemy liczyć praktycznie w milionach. To jest siła piłki nożnej, że wzbudza ona tak wielkie zainteresowanie. Każdego niemal dnia kibiców przybywa, a to z tego względu, że młodzież coraz częściej garnie się do sportu i piłki nożnej. Mecze ligowe rozgrywane są zwykle podczas soboty i niedzieli. Każda kolejka to kolejne emocje i bramki. Poza tym oglądanie poszczególnych spotkań na żywo dostarcza każdemu kibicowi dawki emocji, która procentuje podczas przezywania kolejnych dni tygodnia.

Firmy bukmacherskie zauważyły, że kibiców piłki nożnej przybywa. Dlatego też ich oferta musiała zostać poszerzona o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest możliwość obstawiania zdarzeń piłkarskich w trakcie ich trwania. Ogólnie rzecz biorąc każdy kibic piłkarski, który pasjonuje się rozgrywkami ligowymi, może na bieżąco ryzykować swoje pieniądze stawiają na określony wynik zdarzenia. Zwykle tego rodzaju zakłady można wykonywać korzystając z usług bukmacherów internetowych. W przypadku zakładów stacjonarnych jest to zwykle niemożliwe, ze względu na konieczność odwiedzania kolektury. Mecze ligowe mogą toczyć się w różny sposób. Zwykle wynik jest otwarty przez całe dziewięćdziesiąt minut. W każdej chwili może dojść do sytuacji, że określony zawodnik zdobędzie bramkę i odwróci losy pojedynku. To jest właśnie wspaniale, że może się wydarzyć praktycznie wszystko. Oferta zakładów na żywo obejmuje zarówno wynik meczu, jak i rozstrzygnięcie.

Gracze korzystający z usług bukmachera mogą też wskazać który zawodnik zdobędzie kolejną bramkę. Najlepsze mecze mają jeszcze dodatkowe funkcje. Do nich możemy zaliczyć m.in. wskazanie która drużyna wywalczy kolejny rzut rożny, czy też który zawodnik zdobędzie kolejną bramkę. Stawki w tym przypadku są bardzo atrakcyjne i cenią to bardzo gracze Internetowi. Jednak szansa na zgadnięcie owego zdarzenia jest naprawdę bardzo nikła. Jeśli jednak ktoś śledzi poszczególne statystyki zdarzeń ligowych, to można sądzić, że w pewnym momencie odgadnie jakie zdarzenie będzie miało miejsce za chwilę. W tym przypadku można tego dokonać analizując spotkania niemal każdej ligi piłkarskiej, nie tylko tych najlepszych i najbardziej pasjonujących