Jak informuje serwis Marca, Iñigo Martínez stał się celem transferowym Liverpoolu, angielski klub w ostatnich dniach kontaktował się z Realem Sociedad w sprawie ewentualnego transferu. Kontrakt ze strony Liverpoolu dotyczył głównie negocjacji cenowych, obecnie Iñigo Martínez ma kwotę odstępnego ustaloną na 30 milionów euro natomiast Liverpool proponuje kwotę około 20 milionów euro.

Liverpool chciał zaoferować za Iñigo Martíneza 20 milionów euro jednak władze z San Sebastian zdecydowanie odrzuciły tą ofertę, klub nie jest zmuszony do sprzedaży, szczególnie że po sprzedaży Griezmanna i Bravo drużyna Realu ma dobrą strukturę finansową.

Z informacji wynikających z serwisu Marca, wiadomo że Liverpool to nie pierwsza drużyna która zgłosiła się po Martineza, wcześniej o zawodnika pytał Real Madryt oraz FC Barcelona. Propozycja Liverpoolu może nie być ostatnią, wszystko zależy od tego czy drużyna zapewni sobie miejsce dające udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, wtedy władze Liverpoolu mogą rozpocząć konkretniejsze negocjacje. Liverpool również obserwuje byłego gracza Realu Sociedad, jest nim Asier Illarramendi, który obecnie występuje w Realu Madryt jednak nie ma pewnego miejsca w składzie co ma ułatwić zadanie Liverpoolowi. Miejmy nadzieję, że Iñigo Martínez który w Realu Sociedad jest już od najmłodszych grup młodzieżowych pozostanie na kolejne lata.