Piłka nożna jak każda dyscyplina sportu kreuje swoje gwizdy, jednak po pierwsze jak wiadomo jest to gra zespołowa i tutaj jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać meczu to mimo wszystko jeden zawodnik może w znacznym stopniu przechylić szale zwycięstwa na korzyść drużyny. W historii piłki nożnej było wiele znakomitych nazwisk.

Wystarczy wymienić znakomitych piłkarzy rodem z Ameryki Południowej jak Pele czy Boski Maradona, nazwiska, które wiele mówią nawet osobą nie interesującym się zupełnie piłką nożną. Są to tak znamienite postaci futbolowego świata, że poświęcę im osobne artykuły.<p> W czasach współczesnych bez wątpienia gwiazdą na taką skale jest gracz Barcelony Messi. Każdy, kto miał okazję oglądać go w grze doskonale zdaje sobie z tego sprawę jak wielkie możliwości drzemią w tym jeszcze młodym chłopaku. Bez wątpienia będzie on stawiany w jednym rzędzie z największymi gwiazdami piłkarskimi w historii futbolu.

Oczywiście bez cienia wątpliwości to miejsce na panteonie mu się słusznie należy. Zapewne w dzisiejszych czasach znajdziemy wielu innych zawodników o których za jakiś czas będziemy mówić że byli wybitnymi graczami, jednak mam pewne wątpliwości czy ktoś przyćmi tutaj Maradone czy też Pelego.