Formuła 1 jest to sport motorowy, który odbywa się co rocznie od 1950 roku. Jest to cykl najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych, międzynarodowych wyścigów samochodowych na świecie, który znany również jako wyścigi pod nazwą „Grand Prix”.

Dyscyplina sportu zapoczątkowana została w Europie, a organizowana jest na terenach Europy oraz obu Ameryk, a także w Afryce, Azji oraz Australii. Podczas danego sezonu odbywa się w sumie kilkanaście wyścigów, które odbywają się na wydzielonych torach ulicznych lub na specjalnie stworzonych do tego celu torach wyścigowych. Zasady Formuły 1 ustalane są przez Fédération Internationale de l’Automobile, znanej jako skrót „FIA”.

Formuła 1 jest nadal najpopularniejszą dyscypliną sportu, która cieszy się bardzo wysoką popularnością, jak i prestiżem, a kierowcy rajdowi są znani na cały świat. Jest to jeden z najbogatszych sportów, który zyskuje największe sumy oglądalności na całym świecie. Formuła 1 to najbardziej spektakularny niedostępny sport dla zwykłych ludzi.