Firmy bukmacherskie każdego dnia wprowadzają ulepszenia do swojej, już i tak bardzo szerokiej oferty. Jedną z podstawowych funkcji w ofercie jest obstawianie czy określony zawodnik piłkarski zdobędzie bramkę w określonym meczu. To zadanie dość trudne, choćby z tego względu, że każdy mecz jest inny, a każdego dnia określony zawodnik jest w innej formie. Stawki za trafne wytypowanie, czy dany zawodnik zdobędzie gola, są dość atrakcyjne i pozwalają grającym wzbogacić swojego konta w dość znaczący sposób. Jednak tak jak wspomniałem takie granie to praktycznie loteria.

Do grona zawodników, którzy trafiają często do bramki przeciwników, możemy zaliczyć wszystkich tych napastników, którzy kandydują do miana króla strzelców określonej ligi. W polskiej lidze to zdecydowanie Paweł Brożek oraz Robert Lewandowski. Zresztą w większości lig europejskich nazwiska najlepszych strzelców powtarzają się każdego roku i podczas każdego sezonu. W lidze hiszpańskiej zwykle do tego miana kandydują gracze wywodzący się z klubów grających w czołówce ligi, czyli Real Madryt i FC Barcelona. Do nich na pewno zaliczymy Raula oraz Lionela Messiego. Ci zawodnicy brylują nie tylko na boiskach ligowych. Stanowią też podporę drużyn reprezentacyjnych, gdzie w przypadku tego pierwszego to Hiszpania, a drugiego to Argentyna. W lidze angielskiej z kolei prym wiodą gracze Manchesteru United, Chelsea Londyn, czy też Arsenalu Londyn.

Dobra organizacja drużyny oraz zatrudnianie najlepszych graczy na każdej pozycji, pozwalają w spokoju wykonywać pracę napastnikom. Gracze, którzy stawiają na wskazane wydarzenia, śledzą na bieżąco rozwiązania, które padają w określonej lidze. To bardzo ważne, żeby wiedzieć w jakiej formie znajduje się określony gracz. Hazardziści mają też do wyboru odwrotną opcję, bowiem mogą także wskazać, że dany zawodnik gola nie strzeli. Tutaj szansa trafienia jest większa, ale i stawki proponowane przez bukmacherów są zdecydowanie mniejsze. Nie ma na świecie zawodnika, który strzela gole w każdym meczu, chociaż kibice wielu klubów marzą o tym, aby taki gracz zagrał właśnie w ich drużynie.