Niewątpliwie gra w tenisa jest fascynująca, jednak wbrew pozorom jest to sport bardzo trudny. Pojawiają się tutaj częste, intensywne treningi, po których odczuwa się duże zmęczenie.

Jednak, aby odnieść sukces należy uczynić z tenisa swoją pasję, a każdą grę prawdziwą przyjemnością. Instruktor tenisa jest osobą, która pomoże nam w nabyciu odpowiednich metod oraz taktyk rozgrywek, dzięki czemu staniemy się nie tylko miłośnikami, lecz także wyszkolonymi zawodnikami w tej grze. Jeżeli chodzi o takie miasto jak Kraków to jego mieszkańcy szczególnie powinni zastanowić się nad podjęciem profesjonalnych i regularnych treningów. Warto bowiem korzystać z licznych i doskonale usytuowanych kortów tenisowych. Obecnie można kształcić się zarówno w grupie jak i indywidualnie- a to zależy tylko od ustaleń między zawodnikiem, a trenerem.

Szkoła tenisa, która jest udostępniona na terenie tego miasta spełni wszelkie oczekiwania zainteresowanych osób. Bardzo szybko można nabyć potrzebną sprawność fizyczną oraz odpowiednie taktyki. Tym wszystkim można się wykazać podczas rozgrywek towarzyskich, które nazywane są sparingpartner. Zawodnicy bardzo chętnie biorą w nich udział, gdyż jest to rywalizacja na polu przyjacielskim.