Jak wiemy bardzo wiele państw walczyło parę lat temu o organizację mistrzostw europy u siebie w kraju, lecz UEFA wybrała właśnie nasz projekt, który wspólnie z Ukrainą przedstawiliśmy i będziemy realizować już za dwa lata. Oczywiście projekt ten zapewniał dużo rzeczy, które nie zostaną na czas ukończone przez nas czy naszych partnerów zza wschodniej granicy. Jest to poważny problem, ponieważ UEFA już parę razy straszyła nas, że jeżeli nie przyspieszymy prac przygotowawczych do tego wielkiego wydarzenia to odbierze nam organizację tej imprezy i przekaże komuś innemu, kto będzie mógł ją zorganizować w tak krótkim tempie. Oczywiście na to stanowisko zgłosiło się już bardzo wiele państw, które są chętne do organizacji tej imprezy.

Dlaczego jednak tak wiele narodów chce zająć się organizacją tak dużej imprezy, którą są mistrzostwa europy? Jest to na pewno bardzo prestiżowa impreza, która przyniesie każdemu krajowi, który ją organizuje znaczący rozgłos i dzięki temu podniesie jego prestiż w europie, a nawet na świecie. Wiele krajów do takich imprez jest przygotowanych i mogłyby je przygotować w rok lub nawet krócej, lecz są takie kraje jak Polska i Ukraina, które niestety nie należą do krajów wysoko rozwiniętych, przez co wiele rzeczy muszą budować czy remontować od podstaw. Jednymi z takich rzeczy są najważniejsze obiekty, czyli stadiony.

Stadiony zostały u nas wybudowane od podstaw. Wszystkie mają zostać skończone przed 2012 rokiem, żeby można było je jeszcze przetestować i ocenić ich bezpieczeństwo. Co jednak stanie się z nimi po mistrzostwach europy, gdy wszystkie drużyny jak i kibice rozjadą się do swoich domów? Czy będzie nas stać na utrzymanie tak wielkich kolosów? Oczywiście to okaże się w przyszłości. Bardzo dużym problemem są również drogi, które niestety tak jak i u nas, tak i u naszych wschodnich sąsiadów nie wyglądają najlepiej, przez co trzeba je znacznie remontować czy nawet budować na nowo. Jest to bardzo wielka inwestycja, która miejmy nadzieję skończy się przed 2012 rokiem.