David Zurutuza przeszedł po południu operację kolana, pomocnik Realu Sociedad prawdopodobnie nie zagra do końca obecnego sezonu, wszystko będzie zależało od rehabilitacji, która czeka zawodnika. Zawodnik nabawił się urazu kolana podczas spotkania derbowego z Athletic Bilbao, po operacji doktor Mikel Sánchez potwierdził, że przeszła ona z sukcesem, a teraz wszystko będzie zależało od tempa rehabilitacji.

Wszystko wskazuje, że David Zurutuza w obecnym sezonie nie zagra, według wstępnych ustaleń zawodnik ma być gotowy na nowy sezon, do tego czasu przejdzie pełną rehabilitację, po czym stopniowo rozpocznie treningi drużynowe. Po dzisiejszej operacji zawodnik będzie przebywać do jutra w szpitalu w Vitoria i prawdopodobnie jutro zostanie wypisany aby móc przystąpić do rehabilitacji.

W obecnym sezonie David Zurutuza wystąpił w 16 spotkaniach ligowych w których zdobył dwa gole. Zawodnik od momentu przejęcia stanowiska przez Davida Moyesa musiał wypracować miejsce w składzie, początkowo od szkota nie otrzymywał zbyt wielu szans na boisku, dopiero w ostatnich miesiącach stał się częścią pierwszej drużyny.