Napastnik David Nugent podpisał nowy dwuletni kontrakt z Leicester City. 29-latek był kluczową postacią w walce o awans do Premier League, zagrał w 46 spotkaniach, w których zdobył 20 goli, dzięki czemu został najlepszym strzelcem drużyny, oprócz tego zawodnik zaliczył 13 asyst.

Rozmowy na temat kontraktu trwały od kilku tygodni, zawodnik cały czas przystawał na podpisanie trzyletniego kontraktu na co nie godziły się władze klubu, ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i zawodnik zostanie na King Power Stadium do 2016 roku. Po podpisaniu kontraktu Nugent powiedział: jestem zachwycony, że mogę zostać w drużynie Lisów przez kolejne dwa lata. Nie mogę się już doczekać występów w Premier League. Ostatni sezon był dla mnie najlepszym w mojej karierze, jednak nie osiągnął bym tego bez kolegów z drużyny. Liczę, że teraz osiągniemy dużo w najwyższej klasie rozgrywek.

Również Nigel Pearson zabrał głos po ogłoszeniu przedłużenia kontraktu przez Nugenta: jest to znakomity zawodnik, zdobywa dużo goli, asystuje i jest bardzo pracowity. Jest ważnym elementem naszej drużyny, co przekłada się na dobrą grę całej drużyny.