Trener Realu Sociedad, David Moyes liczy że latem do drużyny Basków dołączy Danny Ings, który obecnie jest zawodnikiem angielskiego Burnley. 22-letni utalentowany Ings rozgrywa dobry sezon w obecnym sezonie, zdobył dziewięć goli dla swojej drużyny a jego kontrakt wygasa z końcem sezonu co zachęca Real do rozpoczęcia rozmów.

David Moyes dodał również, że poszukuje graczy pełnych motywacji, którzy swoją determinacja będą chcieli wygrywać mecze. Od momentu objęcia posady przez Moyesa, szkot obserwuje drużynę, szuka mocnych i słabych stron aby w letnim oknie transferowym kupić potrzebnych graczy.

Moyes liczy, że Real Sociedad zdoła zakontraktować Ingsa, dzięki czemu drużyna będzie mogła w kolejnym sezonie walczyć o wyższe miejsce w lidze a przede wszystkim o udział w rozgrywkach europejskich, co w tym sezonie zdaje się już niemożliwe. Trener odwołał się również do bardzo słabego początku sezonu, jednak po objęciu posady drużyna radzi sobie coraz lepiej, wychodzi powoli na prostą. Teraz tylko pozostaje poczekać na ruchy transferowe przed rozpoczęciem kolejnego sezonu.