Chelsea to klub założony w 1905 roku co stanowi o jego bogatej historii, klub ten ma na swoim koncie zdobycie wielu trofeów. Zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Jednak ostatnie lata to zdecydowanie najjaśniejszy okres w jego historii. Początki wspaniałych triumfów zapoczątkował Roman Abramowicz po tym gdy zdecydował się zakupić ten londyński klub. Miliarder rosyjski wydawał setki milionów euro na sprowadzanie znakomitych zawodników. Generalnie Chelsea kupowała wszystkich dostępnych na rynku i najlepszych zawodników. Budżet klubu wzrósł kilkakrotnie a zarobki zatrudnionych piłkarzy w Chelsea należą do najwyższych nie tylko w Anglii lecz i na całym świecie. Jednak o ile w lidze klub zaczął dominować i tym samym zaspokoił chęci Abramowicza i seryjnie zdobywać mistrzostwa to w pucharach rozgrywanych w europie było już dużo gorzej.
Chelsea Londyn ma w swoim dorobku trzy mistrzostwa Anglii, z czego dwa wywalczone już za czasów Abramowicza. Do tego dochodzi bardzo wiele triumfów w różnego rodzaju krajowych pucharach. Jeżeli chodzi o sukcesy międzynarodowe to do największych powinniśmy zaliczyć dwa zwycięstwa w pucharze Zdobywców Pucharów, w 1971 i 1998 roku oraz Superpuchar Europy w 1998 roku. Niestety, pod wodza Abramowicza, pomimo tego że dochodziło do grania w końcowych fazach Ligi Mistrzów nie udało się jej dotychczas wygrać. Chelsea w swojej historii po razie grała w ćwierćfinale, półfinale i finale pucharu mistrzów. Rok temu była najbliżej historycznego zwycięstwa ale przegrała z ligowym przeciwnikiem Manchesterem United po rzutach karnych.
Pomimo corocznych wielkich wzmocnień i wielkich nazwisk zespół w decydujących o tytule meczach nie jest dotychczas w stanie nic wygrać. Właściciel Chelsea szukał już rozwiązania w postaci zmian trenerów i zatrudniania wielkich nazwisk, jednak póki co nie ma oczekiwanego przez miliardera efektu. Dotychczas żaden z trenerów nie zagwarantował sukcesu na arenie międzynarodowej a tylko taki interesuje już w tej chwili interesują Abramowicza. Seryjna zwycięstwa w angielksije lidze już się mu znudziły, pojawiły się nawet pogłoski o możliwym wycofaniu się z drużyny. Poza tym, po ostatnich kłopotach finansowych Rosjanina, budżet na transfery znacznie okrojono i nie wydaje już on pieniędzy na piłkę z taką fantazja jak wcześniej.