Boks jest to dziedzina sportu, który polega na walce dwóch osób ze sobą, którzy używają do walki tylko i wyłącznie własnych pięści. Dyscyplina boksu pojawiła się już podczas igrzysk w starożytnej Grecji, gdzie odbywały się bijatyki dwóch zawodników, które były bardzo brutalne i często kończyły się śmiercią przegranej osoby.

Jednak były to walki bez żadnych określonych reguł, które niewiele łączyły się ze współczesnym sportem, jaki narodził się w 1719 roku w Wielkiej Brytanii. To właśnie Amerykanin James Figg założył przy Tottenham Court Road w Londynie szkółkę boksu. James Figg oczywiście został też pierwszym mistrzem w tej dziedzinie sportu w historii.

W boksie występują trzy rodzaje ciosów, które się dzielą na: ciosy proste, ciosy z dołu oraz najsilniejsze – ciosy sierpowe. Boks jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie, który posiada bardzo dużą ilość swoich fanatyków. Jednak, że sport okazuje przemoc, rozgrywki emitowane są w telewizji w bardzo późnych godzinach, w celu uniknięcia okazywania przemocy dzieciom.