Ben Hamer został graczem Leicester City na zasadzie wolnego transferu z drużyny Charlton Athletic. Bramkarz przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał czteroletni kontrakt z klubem. Hamer uznawany jest za jednego z lepszych bramkarzy zaplecza Premier League, jednak w drużynie Lisów ma pełnić funkcję drugiego bramkarza, nadal numerem jeden ma być Kasper Schmeichel. Bramkarz dołączy do Leicester 1 lipca, dzień po tym jak jego kontrakt wygaśnie w Charlton Athletic.

Ben Hamer zadowolony z dołączenia do Leicester

W dniu wczorajszym bramkarz powiedział: to fantastyczne dołączyć do drużyny Leicester, która wraca do Premier League po 10 latach. Drużyna ma świetny personel oraz świetnych zawodników. Już od dziecka marzyłem aby kiedyś zagrać w Premier League, teraz mogę tego dokonać i spełnić swoje marzenie.
26-latek swoją karierę rozpoczynał w drużynie Reading, jednak nie otrzymywał szans do gry dlatego w kolejnych sezonach został wypożyczony do Crawley Town oraz Brentford. Od 2011 roku stał się graczem Charlton Athletic gdzie spędził trzy lata, w ciągu których rozegrał 114 spotkań.