Niektórzy ciągle narzekają na to co dzieje się w naszym kraju, a w szczególności w naszym sporcie, jednak nie można narzekać ponieważ mamy wiele osiągnięć sportowych na przestrzeni ostatnich lat. Można tu wspomnieć o mistrzostwach formuły 1, gdzie mamy swojego zawodnika, który całkiem dobrze sobie radzi. Jest to pierwszy polski zawodnik, który jeździ n tak poważnych wyścigach jak formuła 1. Ponadto jest on bardzo dobry przez co przeszedł w poprzednim sezonie do nowego, lepszego team-u, który gwarantuje mu lepszy samochód do wyścigów. Wiele osób dzięki temu kierowcy zaczęło interesować się właśnie tym sportem przez co zyskał on bardzo wielu nowych fanów w Polsce, a niekiedy mówiło się nawet o wybudowaniu toru wyścigowego dla formuły 1, żeby najlepsi kierowcy na świecie mogli jeździć również w Polsce. Są to bardzo duże plany, ale zobaczymy co przyniesie przyszłość. Innym bardzo znanym sportowcem jest na pewno Adam Małysz, który jest jednym z najlepszych skoczków na świecie i jest w swojej branży znany i poważany przez wszystkich.

Chyba każdy polski obywatel wie kto to jest Adam Małysz ponieważ był on w latach swojej świetności idolem wszystkich polaków, których chociaż trochę obchodzą osiągnięcia sportowe naszych sportowców. Mamy także bardzo znanego bramkarza Jerzego Dudka, który spisał się parę lat temu wyśmienicie podczas mistrzostw świata, wywalczając tym samym wygrany mecz w rzutach karnych. Niektórzy wtedy się z niego śmiali, lecz tak dobrze rozstroił swoich przeciwników, że tym samym jego drużyna zdołała wygrać ten mecz.

Jerzy Dudek jest bardzo dobrym bramkarzem do dnia dzisiejszego i gra oczywiście w naszej reprezentacji narodowe. W Polsce jest bardzo wielu różnego rodzaju sportowców, którzy odnoszą sukcesy w bardziej czy mniej znanych sportach, lecz zawsze odnoszą. Jest to oczywiście dobra wizytówka dla polski. Niestety bardzo wiele jeszcze nam brakuje do innych krajów, które mają lepszych zawodników, lecz wszystko jest do nadrobienia i miejmy nadzieję, że kiedyś to pokażemy.