Jest bardzo wiele różnego rodzaju sportów na świecie, lecz co jakiś czas powstają również nowe, które zyskują znaczną popularność. Jednym z takich sportów jest oczywiście granie na komputerze. Istnieje bardzo wiele gier, które uważane są za bardzo porządne, na tyle, że organizowane są na nich również zawody sportowe podczas których rywalizuje się właśnie w daną grę. Oczywiście gry można podzielić na bardzo wiele rodzajów, lecz zawodów sportowych w realnym świecie jest tak dużo jak zawodów sportowych w wirtualnym świecie, w którym odbywają się również bardzo często rozgrywki.

Weźmy na przykład grę Counter Strike, w której chodzimy specjalnym komandosem i mamy swoją drużynę również złożoną z prawdziwych ludzi sterujących postacią w grze. Gra zyskała tak duży rozgłos, że odbyły się już nawet mistrzostwa polski w tej grze, a co bardziej ekscytujące mistrzowie polski pojechali na mistrzostwa świata ponieważ to tam jest właśnie największy poziom graczy i to tam można naprawdę powiedzieć o rywalizacji. W grach takich powstały również ligi w wielu krajach, w których rozgrywki odbywają się poprzez Internet. Internet stał się na tyle pożyteczny, że teraz nie trzeba wychodzić z domu, żeby porywalizować sobie z osobami z innych krajów. Oczywiście rywalizacja odbywa się również pod okiem specjalnego sędziego, który pilnuje, żeby nikt w żadnej drużynie nie oszukiwał, oraz żeby wszystko było fair play. Rozgrywki takie są bardzo ekscytujące dla wielu ludzi, szczególnie młodych, które spędzają bardzo dużo czasu przed komputerami i starają się jak najlepiej spożytkować swój czas, żeby zarobić może na tym jeszcze jakieś pieniądze.

Oczywiście granie w gry w tym momencie staje się bardzo opłacalne przez co wiele młodych osób chwyta się właśnie tej dziedziny gry i dzięki niej może bardzo szybko się wzbogacić. Trzeba tylko dużo trenować, żeby nie wypaść z formy i mieć naprawdę dobry sprzęt na którym się trenuje. Sprzęt jest tu ważny ponieważ im lepszy sprzęt tym lepsze wyniki się osiąga i wygodniej się gra.