W obecnych czasach ludzie nie obawiają się tak bardzo zimy jak to było kiedyś. Bardzo popularne stały się nawet sporty, które są uprawiane jedynie w zimie, ponieważ potrzeba do nich śniegu. Sporty takie są uprawiane przez zawodowców jak i przez zwykłych ludzi. Wszyscy chcą, chociaż trochę poznać smak sportowego ducha i starają się dbać o swoje zdrowie. Sporty zimowe są obecnie w ofensywie więc możemy liczyć na to, iż będą one w przyszłości jeszcze bardziej popularne niż są obecnie, a obecnie są naprawdę bardzo popularne ponieważ wiele przeciętnych ludzi  lubi oglądać różnego rodzaju sporty zimowe i przez całe lato tylko na to czekają, żeby takie sporty obejrzeć. Jednym z bardzo popularnych sportów zimowych są wyścigi na nartach, w których również mamy paru dobrych zawodników.

Zawodnicy ścigający się na nartach niejednokrotnie muszą również umieć strzelać ponieważ w wielu zawodach trzeba umieć bardzo dobrze strzelać, żeby nie stracić bardzo cennego czasu. Innymi zawodami zimowymi są skoki narciarskie, które w ostatnich latach stały się w Polsce naprawdę bardzo popularne, dzięki jednemu naszemu zawodnikowi, który w latach swojej świetności wygrywał wszystko co się tylko dało, a jak wiemy każdy lubi oglądać jak jego naród wygrywa wszystkie zawody.

Oczywiście lata te minęły i Adam Małysz jest obecnie w czołówce, lecz już nie na pierwszym miejscu. Poza tym może doczekamy się nowego mistrza, który będzie w stanie zastąpić naszego najlepszego zawodnika w tym sporcie zimowym. Innym sportem są zjazdy narciarskie, w których niestety nie posiadamy bardzo dobrych zawodników, lecz mimo to są one popularne wśród zapaleńców sportowych, którzy lubią oglądać potyczki ludzi.  Zjazdy sportowe są to wydawałoby się bardzo niebezpieczne ponieważ są one na tyle szybkie, że przeciętny zawodnik jedzie grubo ponad sto kilometrów na godzinę przez co jak się tylko przewróci to może być to dla niego naprawdę bardzo niebezpieczne i nieprzyjemne. Wielu zawodników przez upadki na zjazdach nie może do dzisiaj odzyskać sprawności.