Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym sportem stały się u nas skoki narciarskie, które przyciągają obecnie przed telewizory bardzo wielu ludzi. Jeden turniej skoków narciarskich ogląda nie raz nawet paręnaście milionów polaków co jest bardzo wielkim wyczynem telewizji. Na taką popularność tej dyscypliny przyczynił się w znaczącym stopniu nasz najlepszy narodowy skoczek Adam Małysz. Jest to skoczek, który pochodzi z Wisły i właśnie tam zapuścił korzenie. Jest on obecnie światowej klasy sportowcem, którego znają chyba wszyscy Polacy oraz bardzo wielu ludzi na świecie. Skoczek ten zdobywał bardzo wiele różnego rodzaju medali i wygrywać dużo konkursów.

Dzięki niemu rozwija się również w Polsce wiele klubów, które trenują młodych skoczków. Małysz starał się jak najbardziej promować taką dyscyplinę sportu przez co wiele pieniędzy przeznaczonych z ministerstwa sportu trafiło właśnie na tą dyscyplinę. Jest to oczywiście bardzo dobry wybór ponieważ sport ten jest warty uwagi i przydałoby się nam więcej takich zawodników jak Adam Małysz, który jest fenomenem w swojej klasie. Nie raz inni nasi skoczkowie miewali również takie przebłyski, kiedy udawało się im skoczyć na podium, lecz były to niestety tylko jednorazowe przebłyski, które zazwyczaj się nie powtarzały. Wiele osób twierdzi, że najważniejsze w takich skokach narciarskich to mocna psychika oraz technika.

Psychika musi być mocna ponieważ dobrze skakać może wiele osób podczas treningu, lecz gdy na dużych zawodach ogląda ich już setki czy miliony osób wtedy psychika wysiada i człowiek nie myśli o tym co robi. Oczywiście bardzo ważnym jest również wyrobienie sobie odpowiedniej techniki skoków, tak, żeby skakać jak najdalej. Adam Małysz w swojej karierze pobił bardzo wiele rekordów skoczni i nawet do dzisiaj niektóre są jeszcze ustanowione. Wygrał on również trzy razy pod rząd kryształową kulę, czyli cały sezon zimowy w skokach narciarskich, przez co jest bardzo poważany wśród ludzi, którzy również uprawiają ten sport.