„Dwa oblicza zespołu z Leicester …

Dla przypomnienia w poprzedniej serii Liverpool i Leicester wygrały swoje mecze. Gospodarze spotkania pokonali u siebie Swansea 4:1, a drużyna Marcina Wasilewskiego na wyjeździe 1:0 ograła Hull City.

Już w pierwszej minucie meczu, goście spotkania mogli prowadzić 1:0 ! Po indywidualnej akcji i strzale Riyada Mahrez’a piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Simona Mignoleta. Na tablicy jednak dalej widniał wynik 0:0. Z każdą minutą spotkania, do głosu dochodził Liverpool. Swojej szansy nie wykorzystali m.in: Coutinho i Henderson.

Po 10 minutach spotkania, obraz gry mocno się zaostrzył, oba zespoły próbowały swoich sił w ofensywnych starciach. Widać było po obu drużynach, że zależy im na każdym centymetrze zielonego dywanu ! W 16 minucie spotkania, nastąpił pierwszy cios Liverpool’u wymierzony w zespół gości. W polu karnym ręką zagrywał Wes Morgan, i po strzale z rzutu karnego Stevena Gerrarda, gospodarze wychodzą na prowadzenie. Lisy podrażnione takim obrotem spraw, zaczęli jeszcze bardziej atakować. Walka na boisku przyniosła pierwsze upomnienia w postaci żółtych kartek. W 21 minucie za brzydki faul ukarany został Lucas Leiva (Liverpool), natomiast w 36 minucie ostre wejście zaliczył nasz rodak, Marcin Wasilewski, za co też od pana Jones’a (arbiter), został nagrodzony żółcią.
W 37 minucie spotkania nastąpiła pierwsza zmiana zawodnika. W miejsce kontuzjowanego Drinkwater’a (Leicester), wchodzi David Nugent.. w 39 minucie następuje drugi cios ze strony zespołu The Reds. Tym razem w polu karnym ręką zagrywa Danny Simpson (Leicester), a Stevan Gerrard, który drugi raz z 11 metrów staje na przeciwko Hamera, nie daje szans bramkarzowi. Na tablicy 2:0. Goście załamani takim obrotem spraw marzą już o przerwie, natomiast zespół prowadzony przez Brendana Rodgersa panuje na boisku..

Podsumowywując pierwszą połowę to początek meczu w wykonaniu Leicester wyglądał obiecująco. Później jednak sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut karny dla gospodarzy. To podłamało Lisy, które w końcówce pierwszej części straciły drugiego gola, także po „jedenastce”.

statystyki meczy Liverpool - Leicester

” Zabójcze dwie minuty !!

Po gwizdu rozpoczynającym drugą połowę spotkania na Anfield, oba zespoły szukały swojej szansy. Ze strony gospodarzy bramkarza postraszył Alberto Moreno, zaś ze strony gości podobna odpowiedź James’a, i strzał ponad poprzeczką bramki. W 54 minucie spotkania kontuzji doznał Adam Lallana (Liverpool), a na boisko wchodzi Fabio Borini. W 58 minucie następuje szok dla kibiców The Reds. Najpierw Jamie Vardy zagrywa do Nugenta, a ten przepięknym strzałem z ok. 15 metrów trafia do siatki, a 2 minuty poźniej piłkę przed polem karnym od Mahreza dostaje Jeffrey Schlupp, który precyzyjnym uderzeniem doprowadza do remisu ! 2:2 !!!Całe Anfield zaskoczone takim obrotem spraw, bo pewne 3 punkty, zostały im odebrane w 2 minuty. Ostatnie 25 minut gry, to przewaga zespołu Liverpoolu, który miał posiadanie piłki, stwarzał sobie kolejne sytuacje, aby wyjść na prowadzenie. Natomiast zespół gości odpowiadał niegroźnymi kontratakami, i skupiał się na obronie wyniku. W ostatnich minutach meczu żółte kartki obejrzeli jeszcze Mattew James (89’) oraz strzelec dwóch bramek dla The Reds, Stevan Gerrard (90’).