Prezes Leicester City, Vichai Srivaddhanaprabha liczy, że w przeciągu trzech kolejnych lat drużyna Leicesteru City znajdzie się w najlepszej piątce rozgrywek Premier League o takich planach poinformował podczas tygodniowego pobytu klubu w Tajlandii. Na początek wszyscy liczą, że drużyna utrzyma się w Premier League po powrocie do tych rozgrywek po 10 latach, w ciągu tego roku Nigel Pearson ma budować ekipę, która w kolejnych latach będzie pięła się w górę aż dostanie się do rozgrywek europejskich. Prezes obiecuje, że przekażę odpowiednią kwotę pieniędzy, która pomoże w uzyskaniu tego celu.

Srivaddhanaprabha podczas rozmowy z mediami stwierdził, że chce aby pobyt Leicesteru City w Premier League był jak najdłuższy, ale żeby uzyskać miejsce w pierwszej piątce trzeba czasu, dlatego też powstał plan trzyletni, który da drużynie czas na wzmocnienie. Prezes wstępnie wspomniał, że przeznaczy na drużynę około 182 mln funtów.
Przypomnijmy, że Vichai przejął Leicester City w 2010 roku i już od samego początku chciał, żeby drużyna występowała w Premier League.