Organizacja ligi
Ciekawie sporządzone rozgrywki to połowa sukcesu. Zresztą dobra organizacja to podstawa każdego przedsięwzięcia. Liczy się również dobry pomysł i zaangażowanie organizatorów. Zdecydowanie takie parametry spełnia liga piłkarska, która toczy się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Major League Soccer, bo tak brzmi oficjalna nazwa jest naprawdę czymś spektakularnym. Udział w rozgrywkach bierze piętnaście drużyn, które są podzielone na dwie konferencje. W najbliższych latach jest planowane poszerzenie ilości drużyn o kolejne dwa zespoły. Mecze są rozgrywane na stadionach wielofunkcyjnych, bowiem swoje pojedynki toczą tam także gracze futbolu amerykańskiego oraz innych dyscyplin sportowych.
Mimo wspaniałej organizacji piłka nożna nie jest jeszcze tak bardzo popularna jak inne zawodowe ligi. Zdecydowany prym wiodą tutaj koszykówka, hokej na lodzie i wspomniany wcześniej futbol amerykański. Jednak z roku na rok kibiców przybywa. Są to nie tylko kibice mieszkający za oceanem, ale widać wyraźnie, że i w Europie zaczyna się doceniać profesjonalizm Amerykanów i Kanadyjczyków. Duża w tym zasługa firm bukmacherskich, które umieszczają w swojej ofercie możliwość obstawiania wyników pojedynków, które toczą się w MLS. Liga powstała w 1996 roku i ciągle się rozwija. Dowodem na to są piłkarze, którzy tutaj przybywają grać.
Do niedawna uważało się, że do Stanów Zjednoczonych przyjeżdża się na piłkarską emeryturę, podczas której można dorobić jeszcze sporo pieniędzy. Dzisiaj jest inaczej, czego przykładem jest David Beckham, który z powodzeniem występuje w drużynie Los Angeles Galaxy. W jego przypadku zarobki są naprawdę astronomiczne. Pewne niemal jest, że niedługo kierunek amerykański stanie się jeszcze bardziej popularny. Ma się do tego przyczynić także reprezentacja Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Ich mecze mają być swego rodzaju motywacją dla pozostałych piłkarzy. Warto też wspomnieć, że w lidze MLS występowało kilku Polaków, z czego najbardziej znane nazwiska to Andrzej Juskowiak i Tomasz Frankowski.