Dopiero co drużyna Leicestru zapewniła sobie awans do Premier League, jednak trener Lisów, Nigel Pearson już myśli o wzmocnieniach na kolejny sezon. Drużyna Leicesteru awansowała do najwyższej klasy rozgrywek i wszyscy by chcieli aby pozostała tam jak najdłużej. Pearson ciężko pracował przez ostatnie dwa i pół roku aby stworzyć aktualną optymalną drużyną, która pewnie kroczy do najwyższej ligi.

Nigel Pearson chce zawodników z kończącymi się kontraktami

Jak już od kilku lat wiadomo Pearson stawia w sporym stopniu na zawodników, których kontrakty wygasają i tak wiadomo już że trener widziałby w swojej ekipie obecnego bramkarza Crystal Palace, Julian Speroni zakończy swój kontrakt z końcem sezonu i byłby idealnym zmiennikiem dla Kaspera Schmeichela, który możliwe że opuści Leicester tego lata. Kolejnym zawodnikiem, którego Nigel Pearson widziałby na pozycjo bramkarza to zawodnik Charlton Athletic, Charlton’s Ben Hamer, który stałby się zapewne numerem dwa w roli bramkarza.

Nigel Pearson i jego współpracownicy potrafią wykopać z rynku transferowego prawdziwe talenty jakimi są np. Anthony Knockaert, Riyad Mahrez, ,Jamie Vardy lub skuteczne inwestycje w młodych zawodników jak Matty James, Danny Drinkwater i Ritchie De Laet. Jak powiedział Pearson: Nasza sieć skautingu jest podstawą naszego sukcesu, od dawna pracujemy aby odszukać jak najlepszych graczy z dużym potencjałem, i ta taktyka się nie zmieni. Oczywiście nie będziemy konkurować z najlepszymi jak Manchester United, Chelsea Londyn czy też Manchester City jednak będziemy chcieli mieć pewne miejsce w Premier League.