Do końca rozgrywek Primera Division pozostały tylko trzy kolejki, cały czas trwają spekulacje czy David Moyes opuści latem Real Sociedad aby przenieść się do Anglii. Według Sunday Mirror, Moyes miałby zostać trenerem West Ham United, który chętnie zatrudniłby szkota, jednak sam Moyes zaprzecza aby miał opuścić drużynę z San Sebastian.

Wszelkie informacje dotyczące opuszczenia Real Sociedad przez Moyesa trwają już od kilku miesięcy, wielokrotnie mówiono że szkot przeniesie się do Anglii już latem, czy jest to możliwe ? David Moyes stanowisko trenera Realu Sociedad przejął w listopadzie, od tego czasu drużyna zaczęła grać nieco lepiej i obecnie zajmuje 11 pozycję w lidze, nie jest to zachwycająca pozycja w porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek, jednak Moyes przejmował Basków w rozbiciu, drużyna grała bardzo słaba, była kompletnie rozbita.

W ostatnich dniach Moyes powiedział: „Na 100 procent będę kontynuował pracę na San Sebastian, chce tutaj zostać przynajmniej jeszcze jeden sezon. Chcę osiągnąć z drużyną wysokie miejsce, chcę aby drużyna ponownie wróciła na dobry tor”.

Miejmy nadzieję, że słowa trenera zostaną dotrzymane, a w następnym sezonie zobaczymy ponownie Real Sociedad walczący o europejskie puchary.